Okręgowy Zjazd Lekarzy


Zgodnie z ustawą o izbach lekarskich najwyższą władzą okręgowej izby lekarskiej jest okręgowy zjazd lekarzy. W zjeździe uczestniczą członkowie okręgowych izb lekarskich poprzez swoich delegatów, a także z głosem doradczym - nie będący delegatami członkowie ustępujących organów okręgowej izby lekarskiej.
Wg art. 23 okręgowa rada lekarska zwołuje co roku okręgowy zjazd lekarzy, a co cztery lata - zjazd sprawozdawczo-wyborczy. Nadzwyczajny okręgowy zjazd lekarzy zwołuje okręgowa rada lekarska:

  1. z własnej inicjatywy,
  2. na wniosek Naczelnej Rady Lekarskiej,
  3. na wniosek okręgowej komisji rewizyjnej,
  4. na wniosek co najmniej 1/3 członków okręgowej izby lekarskiej.

Nadzwyczajny okręgowy zjazd lekarzy powinien być zwołany w ciągu miesiąca od dnia wpływu wniosku w sprawie jego zwołania. Nadzwyczajny okręgowy zjazd lekarzy obraduje nad sprawami, dla których został zwołany.

W myśl w/w ustawy głównymi zadaniami okręgowego zjazdu lekarzy jest:

  1. podejmowanie uchwał w sprawach objętych zakresem działania izby;
  2. ustalanie zasad gospodarki finansowej izby oraz uchwalanie budżetu izby;
  3. rozpatrywanie i zatwierdzanie rocznych i kadencyjnych sprawozdań okręgowej rady lekarskiej, okręgowej komisji rewizyjnej, okręgowego sądu lekarskiego, okręgowego rzecznika odpowiedzialności zawodowej oraz sprawozdania okręgowej komisji wyborczej;
  4. rozpatrywanie wniosków w sprawie udzielenia absolutorium okręgowej radzie lekarskiej;
  5. uchwalanie regulaminów
    • okręgowej rady lekarskiej,
    • okręgowej komisji rewizyjnej;
  6.  ustalanie liczby członków organów izby i okręgowej komisji wyborczej;
  7.  dokonywanie, spośród delegatów na zjazd, wyboru prezesa i członków okręgowej rady lekarskiej, okręgowego rzecznika odpowiedzialności zawodowej, członków okręgowej komisji rewizyjnej, członków okręgowej komisji wyborczej oraz delegatów na Krajowy Zjazd Lekarzy;
  8.  dokonywanie spośród delegatów lub spośród lekarzy wskazanych przez ustępujacy okręgowy sąd lekarski wyboru członków okręgowego sądu lekarskiego oraz spośród delegatów lub spośród lekarzy wskazanych przez ustępującego okręgowego rzecznika odpowiedzialności zawodowej wyboru zastępców okręgowego rzecznika odpowiedzialności zawodowej;
  9.  określa wykaz funkcji w okręgowej izbie lekarskiej, których pełnienie może być wynagradzane.
Delegaci na Okręgowy Zjazd Lekarzy
  1. Baran Wojciech
  2. Barańska Stanisława
  3. Bartosz Krzysztof
  4. Barucha Paweł
  5. Bastow Roman
  6. Bidas Krzysztof
  7. Bielecki Adam
  8. Biskup Bartosz
  9. Biskup Tomasz
  10. Bitner-Buras Małgorzata
  11. Błasiak Jerzy
  12. Bocian Artur
  13. Bodzan Joanna
  14. Bogunia Ireneusz
  15. Bogusławski Marek
  16. Borowiec Marek
  17. Bosak Grzegorz
  18. Brelak Edyta
  19. Bukowska Izabela
  20. Burda Robert
  21. Burda Roman
  22. Buszko Urszula
  23. Chęć Wojciech
  24. Chmielnicki Bohdan
  25. Chmielnicki Jarosław
  26. Chmielowiec Elżbieta
  27. Chojnacka Urszula
  28. Chonin Urszula
  29. Ciba-Stemplewska Agnieszka
  30. Cierpiała Grzegorz
  31. Cieślik Janusz
  32. Ciszak Ewa
  33. Daniszewski Krzysztof
  34. Dąbrowska Dorota
  35. Dembicki Erazm
  36. Dębicka Alicja
  37. Domon Paweł
  38. Dreczka Jacek
  39. Dziemidok Maria
  40. Dzienniak-Gajos Regina
  41. Filipczak – Zioło Elżbieta
  42. Franasik Janusz
  43. Frączyk Ewa
  44. Gacek Teresa
  45. Gajewski Włodzimierz
  46. Gałęzia Mieczysław
  47. Gąsior Grzegorz
  48. German Romuald
  49. Gołębiowska Katarzyna
  50. Gorazd Andrzej
  51. Goździk Iwona
  52. Grelewski Stanisław
  53. Gwóźdź Grzegorz
  54. Iżowska Monika
  55. Jabłońska-Lewkowicz Ewa
  56. Jaskóła Maria
  57. Jodłowski Marek
  58. Kamiński Bartłomiej
  59. Kawa-Kiesner Marianna
  60. Kądzielska Barbara
  61. Kłujszo Elżbieta
  62. Kocela Barbara
  63. Kolasa-Rogala Zofia
  64. Kołodziejczyk Krystyna
  65. Korpikiewicz Wanda
  66. Kossakowska Grażyna
  67. Kossakowska Katarzyna
  68. Kowalska-Murzyn Agata
  69. Kozłowska Monika
  70. Krawczak-Szczuchniak Danuta
  71. Kroczak Teresa
  72. Krop Artur
  73. Kryczka Leszek
  74. Kubik Jan
  75. Latos Iwona
  76. Lechicki Jan
  77. Lewandowski Bogusław
  78. Lewandowski January
  79. Lewandowski Marcin
  80. Lopart Paweł
  81. Markowski Stanisław
  82. Masternak Tomasz
  83. Matuliński Ryszard
  84. Matyja Andrzej
  85. Matys Robert
  86. Matysiak Elżbieta
  87. Menet Lesław
  88. Michalik-Chojnacka Grażyna
  89. Mierzwa Tadeusz
  90. Milewska Barbara
  91. Misiak Ryszard
  92. Misiak-Mochocka Anna
  93. Modrzewska Maria
  94. Moskal Grażyna
  95. Mozgiel Jarosław
  96. Ogonowski Grzegorz
  97. Okła Sławomir
  98. Olechowski Adam
  99. Orliński Leszek
  100. Osman Sławomir
  101. Pater Ewa
  102. Pawlik-Pajewska Katarzyna
  103. Pawliński Dominik
  104. Pawłowski Arkadiusz
  105. Pejas-Dembowska Renata
  106. Pejas-Dulewicz Renata
  107. Piechota Łukasz
  108. Piwowarska-Pałko Maria
  109. Piziorska Katarzyna
  110. Pląder Elżbieta
  111. Postuła Andrzej
  112. Pragacz Krzysztof
  113. Prażanowski Adam
  114. Rdzanek Jolanta
  115. Rokita Wojciech
  116. Rożek Andrzej
  117. Ryśkiewicz Igor
  118. Salata Andrzej
  119. Saletra Dariusz
  120. Sarna-Walkowska Renata
  121. Skoczylas Andrzej
  122. Skubida Iwona
  123. Sławeta Grażyna
  124. Sobczyk Grażyna
  125. Sobolewski Piotr
  126. Stępień-Markowska Elżbieta
  127. Stoiński Jan
  128. Stopaj Stanisława
  129. Strojnowski Stanisław
  130. Strzeszkowski Stanisław
  131. Szarek-Kot Anna
  132. Szczukiewicz-Markowska Grażyna
  133. Szczukocka Anna
  134. Szczukocki Rafał
  135. Szewczyk Maciej
  136. Szpak Dariusz
  137. Szymański Maciej
  138. Szyska-Skrobot Dorota
  139. Śmiałek Małgorzata
  140. Tombarkiewivz Marek
  141. Trofimiuk Andrzej
  142. Utracka-Chróściel Elżbieta
  143. Walentynowicz Irmina
  144. Wiśniewski Stefan
  145. Wnęk Tomasz
  146. Wójcik Piotr
  147. Wrona Waldemar
  148. Wrońska Dorota
  149. Wróbel Artur
  150. Wróbel Paweł
  151. Wziątek Arkadiusz
  152. Zapała Arkadiusz
  153. Zarański Aleksander
  154. Zarębska Ludomira
  155. Zarębski Maciej
  156. Zbożeń Tomasz
  157. Zielonko Paweł
  158. Zioło Jolanta
  159. Zioło Maria
  160. Ziopaja Marek
  161. Żelazowska Grażyna
  162. Żyłka Stanisław
Informacja wytworzona przez:
Anna Zysk-Litwin , w dniu:  08‑10‑2015 12:33:50
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Remigiusz Baran
email: rbaran@sil.apsnet.pl tel.:kamil.marszal
, w dniu:  08‑10‑2015 12:33:50
Data ostatniej aktualizacji:
08‑10‑2015 15:48:56
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie